overlay

İlimizde Hastane Afet Ve Acil Durum Planı (HAP) Eğitimi Düzenlendi..!

İlimizde Hastane Afet Ve Acil Durum Planı (HAP) Eğitimi Düzenlendi

      Afet, insanlar için fiziksel, ekonomik ve sosyal kayıplar doğuran, insanın normal yaşantısını ve eylemlerini durduracak veya kesintiye uğratacak doğal veya insan kökenli olaylardır. Ülkemiz ve özellikle İlimizin 1. Derece deprem kuşağında olması göz önüne alındığında afete hazırlıklı olmanın önemi bir kez daha anlaşılacaktır.
 
    
Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP), hastane hizmetlerinin her durumda sürdürülebilir olmasını sağlayarak, hasta ve yaralılara en etkin hizmetin sunulması, personelin ihtiyaç ve güvenliğini gözetmeyi temel almaktadır. Afet Yönetim evrelerinin tamamını kapsayan Hastane Afet ve Acil Durum Planı çok yönlü ve disiplinli bir çalışmayı yürütmeye kılavuzluk ederken, İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planının en önemli basamaklarından birini teşkil ederek ulusal afet yönetim sisteminde de çok önemli bir katkı sağlayacaktır.

   İlimiz merkez ve ilçelerinde bulunan kamu, özel hastanelerine ve ağız diş sağlığı merkezine yönelik 18-19-20 Nisan 2018 tarihlerinde Afet ve Acil durumlar karşısında hazırlıklı olabilmeleri amacıyla HAP Hazırlama Komisyon üyelerine hitaben İl Sağlık Müdürü Hüseyin KESKİN’in  açılış konuşması ile Eğitime başlanılmıştır.

Kırşehirden 1 ve ilimizden 3 eğitmen olmak üzere toplam 4 eğitmen tarafından 23 kişiye eğitim verilmiştir. HAP Eğitmenleri Serap ÇALIKOĞLU, Nazire SÜMENGEN, Emin LAFCIOĞLU ve Feyzullah ÇETİN’e  teşekkür belgeleri verilerek eğitim tamamlanmıştır.

                                           
                                                                                                                                       Op.Dr.Hüseyin KESKİN
                                                                                                                                             İl Sağlık Müdürü

  • DSC04577.JPG
  • DSC04581.JPG
  • DSC04587.JPG
  • DSC04608.JPG
  • DSC04647.JPG
  • DSC04648.JPG
  • DSC04653.JPG