İL SAĞLIK MÜDÜRÜ Op.Dr.Hüseyin KESKİN’in 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI..!
08 Mart 2018

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ Op.Dr.Hüseyin KESKİN’in 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

8 Mart, tüm dünyada kadınların haklarının savunulduğu, eşitlik, özgürlük ve huzurlu bir toplum özlemiyle kutlanan, birlik ve beraberlik günüdür. Hayatımızın her dönemine etki eden kadınlarımız, toplumun çeşitli alanlarında kendine bir rol edinmiş ve toplumumuzun şekillenmesinde tüm gücüyle varlıklarını hissettirmiştir.

Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının toplumda sosyal statüsünün artması her yönüyle gelişmiş bir toplumu inşa etmenin tek yoludur.

Kadınlarımızın, annelerimizin, eşlerimizin yüzünü güldürmek, aynı zamanda mensup olduğumuz dinimizin emirlerindendir. Bizim medeniyet tasavvurumuzda insan onuruna ve hayatına saygı esasken, kültürümüzde de kadına uygulanan şiddetin yeri yoktur. Kadınlar annemiz, hayat arkadaşımız, meslektaşımız olarak her zaman en çok saygıya, sevgiye layık olan, toplumumuzun en önemli bireyleridir. Bu duygularla, başta şehit anneleri olmak üzere tüm şefkat ve özveri kahramanı kadınlarımızın; Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, huzur, mutluluk ve sağlık diliyorum.Op.Dr.Hüseyin KESKİN
İl Sağlık Müdürü