overlay

İlimiz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2020 Yaz Stajları İle İlgili 2020/2KurulKararı

İlimiz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 Yılı 2. olağantoplantısı 08.06.2020 tarihinde saat:16:00' da Valiliğimiz Birlik Salonunda yapılmış olup, aşağıdaki karar alınmıştır.

İlimiz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2020 Yaz Stajları İle İlgili 2020/2KurulKararı

GÜNDEM MADDESİ-5-

İl Sağlık Müdürlüğü’ ne bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında Covid-19 Döneminde yaz stajlarının kurulca görüşülmesi.

 


            *Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü vebağlı sağlık kuruluşlarında yaz stajı yapmak için başvuruda bulunan öğrencilerin değerlendirme sonuçlarıÇin Halk Cumhuriyeti’nde başlayarak tüm dünyayı tehdit eden Coronavirüs(Covid-19) salgını sebebiyle netleştirilememiştir.

            * Kurulca yapılan değerlendirme neticesinde; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 13.04.2020 tarih ve E.26482 sayılı Üniversite Rektörlüklerine gönderdiği talimat yazısında, staj/uygulama eğitimlerini; dijital imkanlarla uzaktan öğretim yoluyla, simülasyon eğitimi, proje, vaka analizi vb. faaliyetlerle de tamamlayabilecekleri hususu yer aldığından, Covid-19 pandemidurumu ile ilgili riskler devam ettiği ve stajyer öğrenci sağlığı ile güvenliği de göz önünde bulundurularak, Yüksek Öğretim Kurumu, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı açıklamaları ileİlimizdeki vaka durumu ve sağlık tesislerinin durumu da dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler neticesinde riskler azalıncaya kadar staj/uygulama eğitimlerinin belirsiz süreyle ötelenmesi uygun görülmüştür.