overlay

Çankırı UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) Deprem bölgesinde..!


    14.09.2019 tarihinde sabah saatlerinde merkez üstü ilimiz Çerkeş ilçesi olan 4.9 büyüklüğünde deprem herkesi korkuttu. İlimizde sabah saatlerinde başlayan deprem ve artçıları tüm gün devam etti. Meydana gelen depremde; belirlemelere göre can ve mal kaybı tespit edilmemiştir. 
   Çankırı UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ) olarak depremin merkezi olan Çerkeş ilçemize Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonunda intikal edilerek çalışmalara derhal başlanmıştır. Çerkeş İlçe Hastanesi ve 112 Acil İstasyonuna gidilerek görevli sağlık personellerine ve halkımıza destekte bulunuldu. Halkın geceyi rahat ve huzurlu geçirebilmesi için hizmete açılan alanlar ziyaret edilerek gerekli önlemler alındı. Çankırı UMKE Sorumlusu
Uzman Erdal ÇALIKUŞU halkımıza geçmiş olsun dileklerini ileterek yaşanılan depremde can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade ederken; ''olası bir afet durumunda hizmet vermeye ben ve gönüllü ekibimiz daima hazırız'' açıklamasında bulundu.  Depremin ne zaman olacağı değil önlemler alınmazsa neler yapabileceği bellidir diyen Erdal Çalıkuşu,  daima hazır olduğumuz bu görevde önceliğimiz tedbirdir dedi. ''Allah bir daha bu millete afet yaşatmasın'' temennisinde bulundu.
Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizle, kamuoyuna saygıyla duyurulur.
  • 09c4735b-4fa2-42f5-a608-1da3c4764edd.jpg
  • umke 1.jpg
  • umke 2.jpg