overlay

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

   

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 81 ilimiz ile eşzamanlı olarak eşzamanlı olarak Müdürlüğümüz sekreteryasında, Valimiz Sayın Hamdi Bilge AKTAŞ’ın Başkanlığı’nda, Valilik Birlik Salonunda gerçekleştirildi.

  Toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet MüdürüSadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan ÖZTÜRK, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hüseyin KESKİN, daire müdürleri, STK temsilcileri ve diğer görevliler katıldı.
 
   Toplantının açılışında konuşan Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, “Uyuşturucu ile mücadele konusunda katkı yapmak isteyen daire amirlerimiz katkı yapacaklardır. Bağımlılıkla mücadele çok önemli bir konudur. Özellikle metruk binalar hakkında mevzuat çerçevesinde il ve ilçelerimizde çalışmaların yapılması önemlidir” dedi.

     Vali AKTAŞ’ın konuşmalarının ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2018 yılı çalışmaları ve “2019-2023 Çankırı Uyuşturucu ile Mücadele Yerel Eylem Planı” hakkında sunum yapılmış; Yeşilay Cemiyeti Çankırı Şubesi tarafından da Yeşilay faaliyetleri ve madde bağımlılığı/davranışsal bağımlılıklar hakkında ailelere düşen görevler konulu kısa bir seminer verilmiştir.
Görüş ve önerilerin ifade edilmesinin ardından 2019 yılı ilk koordinasyon kurulu toplantısı sona ermiştir.

  • IMG_2611.JPG
  • IMG_2613.JPG
  • IMG_2616.JPG
  • IMG_2617.JPG