overlay

ERGENİ ANLAYAN AİLE SEMİNERLERİ..!

ERGENİ ANLAYAN AİLE SEMİNERLERİ

   Gençlik dönemi, bireyin yetişkin rolüne hazırlandığı, kimliğini oluşturmaya başladığı çok önemli bir dönem olmakla birlikte, önemli ruhsal hastalıkların ortaya çıkma riskini de barındıran bir dönemdir. Günümüz gençleri daha önceki dönemlerden daha farklı ve daha hızlı değişimlerin olduğu bir dönemde yaşamakta, yoğun olarak teknolojik gelişmelere maruz kalmaktadır. Bu hızlı değişim ve gelişmeler, onların hayatında olumlu olduğu kadar, doğru olarak desteklenmediğinde olumsuz bir takım etkilere de sebep olabilmektedir. Gençlerin birçoğu teknolojinin sunduğu sanal ilişkilerle bağ kurmaya çalışırken, sosyal etkileşimin azlığı onları yalnız hissettirmektedir. Ruh sağlığını güçlendirecek ya da psikososyal destek alabilecekleri doğru kaynakları da bilememektedir. Bu nedenle onların doğru yönlendirilmeleri ve psikososyal yönden aradıkları destekleri nereden bulacakları konusunda bilgilendirilmeleri gerekmektedir.

   Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Birimi tarafından Dünya Ruh Sağlığı Günü etkinlikleri çerçevesinde sağlık personelleri ile vatandaşlara yönelik “ergenlik, ergenlik dönemi ve özellikleri, ergenlik döneminde aile ve arkadaşların önemi, ergenlik döneminde yaşanan sorunlar ve sorunlara karşı ergenin desteklenmesi” konularının işlendiği “Ergeni Anlayan Aile” konulu seminerler düzenlendi.

Toplum Sağlığı Merkezi ile Halk Sağlığı Hizmetleri birimleri çalışanlarına yönelik düzenlenen seminerlerde Çocuk Gelişimci Gülsün DEVECİ ile Psikolog Hatice Tuğçe TERKEŞ; 100. Yıl Kültür Merkezin'de vatandaşlara yönelik olarak düzenlenen seminerde Çocuk Gelişimci Merve Nur YILDIZ tarafından interaktif sunumlar gerçekleştirilmiştir.

  • 1.jpeg
  • 1.jpg
  • 2.jpeg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpeg
  • 5.jpg