overlay

Çankırı UMKE Alpsarı Göletinde..!

Çankırı UMKE Alpsarı Göletinde.

   ÇANKIRI UMKE 2018 yılının ilk mukavemet yürüyüşünü Korgun Alpsarı Göletinde yaptı. Umke ekiplerinin çıkabilecek görevlere hazır halde beklemesi, ekip anlayışı ve ortak hareket edebilme kabiliyetlerinin geliştirilmesi için yapılan mukavemet yürüyüşü için gönüllü olan sağlık personellerinden oluşan yaklaşık elli Umke personeli katılım sağladı.

   Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı olarak görevine devam eden Çankırı Umke, Çankırı'da toplam 50 gönüllü personelle hizmetlerine devam ediyor. Umke İl Sorumlusu ve Acil Birim Sorumlusu Uzman Erdal Çalıkuşu mukavemet yürüyüşü öncesi konuşmasında; “İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr.Hüseyin Keskin’in selamlarını iletiyorum. Bugün yapacağımız etkinlik her zamankinden daha anlamlı olacaktır. Afrin’de şehit olan Erzurum Umke’den Paramedik Burak Tatar kardeşimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifa diliyorum. Vatan savunması için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz Türk Ulusunun yüreğinde sonsuza dek yaşacaklardır. Herkes bilmelidir ki terörden beslenenler yine terörün döktüğü kanlarda boğulacaktır. Bize burada düşen vazife görevlerimizi tam ve zamanında yerine getirmektir.” dedi.

   Bu tür organizasyonlarla UMKE timlerinin gerek bilgi beceri gerekse fiziki kondisyon olarak da daima göreve hazır beklemesi amaçlanıyor. Amaç; afete maruz kalmış kişilere doğru ve çabuk müdahale etmek, ölü ve yaralı sayısını kabul edilebilir rakamlara indirgemek. Afetlerdeki ölümlerin yüzde 80'inin ilk saatler içinde olduğu düşünüldüğünde doğru ekip, doğru müdahale büyük önem kazanmaktadır. Afet anındaki tek iletişim aracı olan telsizler hakkında bilgilendirme yapılarak takımlar halinde uygulamalar yapıldı.

Yürüyüş sonrası fotoğraf çekilerek, afetsiz ancak afete hazır bir ekip olmak dilekleriyle yürüyüş sonlandı.

  • UMKE Haber Metni_Ek_44511057.jpg
  • UMKE Haber Metni_Ek_44511059.jpg
  • UMKE Haber Metni_Ek_44511060.jpg
  • UMKE Haber Metni_Ek_44511061.jpg
  • UMKE Haber Metni_Ek_44511056.jpg