overlay

Çankırı UMKE Şehit Burak TATAR VII. Ulusal UMKE Tatbikatına Katıldı..!


    Çankırı UMKE  Şehit Burak TATAR  VII. Ulusal UMKE Tatbikatına katıldı, 81 ilden 500 UMKE personelinin katıldığı kampa 85 UMKE Aracı, UMKE Ambulansları, 112 Ambulansları ve Mobil Komuta Kontrol Merkezi araçları görevlendirildi. AFAD, Jandarma Arama Kurtarma Timleri (JAK), İtfaiye, Jandarma ve Emniyet Güçlerimizin de destek verdiği tatbikat kampı Bolu ili Yeniçağa ilçesinde gerçekleştirildi.
    
Bu yıl 7.si gerçekleştirilen Ulusal UMKE tatbikatına Suriye'nin Afrin bölgesinde sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda, arama-tarama faaliyetleri yapılırken, askeri aracın geçişi sırasında, teröristlerin tuzakladığı mayının infilak etmesi sonucu şehit olan Erzurum Sağlık İl Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) personeli Burak Tatar’ın ismi verildi.  Bolu Yaniçağa Gölü kenarında oluşturulan kamp alanında gerçekleştirilen tatbikatı, Bolu Valisi Aydın BARUŞ, Bolu Milletvekili Ali ERCOŞKUN, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Doğan ÜNAL ve AFAD Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Arslan Kağan ARSLAN, Sağlık Bakanlığı ve AFAD yetkilileri, Yeniçağa Gölü kenarında bulunan koordinasyon merkezinden canlı olarak izledi.

   Çankırı UMKE personelleri Ankara ili koordinatörlüğünde olan UMKE 9. Bölge ekipleri ile birlikte tatbikatta görev aldı. Çok sayıda tatbikatın aynı anda yapıldığı kampta ekiplerimiz KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer Tehditler) vakasında görev alarak başarılı bir tatbikat gerçekleştirdi


  • Bolu İli Ulusal UMKE Tatbikatı_Ek_45723456.jpg
  • Bolu İli Ulusal UMKE Tatbikatı_Ek_45723457.jpg
  • Bolu İli Ulusal UMKE Tatbikatı_Ek_45723458.jpg
  • Bolu İli Ulusal UMKE Tatbikatı_Ek_45723459.jpg
  • Bolu İli Ulusal UMKE Tatbikatı_Ek_45723460.jpg
  • Bolu İli Ulusal UMKE Tatbikatı_Ek_45723461.jpg