T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ..!

Güncelleme Tarihi: 21/03/2018

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

 Sekretarya görevi İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon ve Teknik Çalışma Gruplarının 2018 Yılı ilk toplantısı Çankırı Valiliği Birlik Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Musa GÖKTAŞ Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Garnizon Komutanı Piyade Albay Oğuz ÇİÇEK, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan ÖZTÜRK, İl Müftüsü Hasan LİMON, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hüseyin KESKİN, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin ÇELİKTEN ile kurul üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sayın Musa GÖKTAŞ, 2018 yılının ilk toplantısının gerçekleştirildiğini ifade ederek yapılacak çalışmaların İlimiz için hayırlı olmasını diledi.GÖKTAŞ’ın ardından söz alan Sosyal Çalışmacı Ali KARATAŞ 2017 yılında yapılan çalışmalara dair kısa bir sunum gerçekleştirerek oluşturulan kurullara ve çalışma planına dair katılımcılara bilgi verdi.

KARATAŞ’ın ardından İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Göksel AYDIN tarafından Emniyet Müdürlüğümüz tarafından icra edilen operasyonel faaliyetler, ele geçirilen maddeler ve sayısal veriler üzerine kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. İlimizin riskli bir il olmadığını ifade eden AYDIN, yine de uygulamaları artırarak uyuşturucu ile mücadeleyi daha ileriye götürmeye çalıştıklarını belirtti. Bu mücadelenin Milli bir mücadele olduğunu ifade eden AYDIN herkesin duyarlı olmasını ve herhangi bir durum karşısında hemen 155’i aramasını istediklerini sözlerine ekledi.

Son olarak İl Jandarma Komutanlığı’ndan KOM Şube Müdürü Nizamettin KÖPRÜLÜ Jandarma Komutanlığımız tarafından yapılan uygulamalar hakkında kurula verdi.

Yapılan sunumların ardından katılımcılardan görüş ve önerilerin de alınması ile bir kapanış konuşması yapan Musa GÖKTAŞ, İl olarak kötü durumda olmadığımızı, daha iyi gelmek noktalara gelmek için çalışmaların artarak devam ettiğini belirtti. GÖKTAŞ, kamu kurumları arasında koordinenin iyi sağlanmasının önemine vurgu yaparak, bunun başarıyı getireceğini, bu nedenle tüm kurumların taşın altına elini sokması gerektiğini ifade ederek toplantıyı sona erdirdi.

Ali KARATAŞ

Sosyal Çalışmacı

  • IMG_0116.JPG
  • IMG_0120.JPG
  • IMG_0122.JPG
  • IMG_0126.JPG
  • IMG_0130.JPG